Контакт-центр 0412-55-80-04
 
Контакт-центр 0412-55-80-04

До уваги клієнтів

13.04.2017 / 16:46

«Житомиргаз» інвестує в безпеку майже 22 млн гривень

Безпека, відповідальність, якість – це головні принципи у діяльності «Житомиргазу», аби забезпечити газопостачання понад 360 тисячам споживачів Житомирської області.

Щоденна робота технічного персоналу компанії хоч і малопомітна, але вкрай важлива. Адже від стану газопроводів, газорегуляторних та шафових пунктів залежить не тільки комфорт, а й безпека людей.

Плани компанії на рік

У 2017 році на модернізацію газопроводів, газорегуляторних та шафових пунктів компанія скерує 21,7 мільйона гривень. За ці кошти ПАТ «Житомиргаз» відремонтує та замінить 15 км газових мереж та розміщені на них 82 споруди.

Минулого року «Житомиргазу» вдалося замінити запірно-регулююче обладнання на 14 об’єктах ГРП і ШРП (шафовий регуляторний пункт).

«В основному на ГРП працює обладнання виробництва 1970-80-х, в кращому випадку – 1990-х років. Звісно, заміна устаткування на газорегуляторних пунктах дозволяє зменшити витрати на його обслуговування. Застаріле обладнання потребує частих перевірок, постійної заміни комплектуючих», – розповідає старший майстер групи ГРП/ШГРП Сергій Козюченко.

Технічний директор підприємства також наголошує на необхідності якнайшвидшої заміни старого, економічно невигідного обладнання: «В першому півріччі ми ремонтували технологічну частину газорозподільних пунктів. Замість застарілих – встановили сучасне обладнання італійської компанії «Tartarini», яке не вимагає щорічних поточних ремонтів. На 19 газорозподільних пунктах встановили телеметрію. Вона дає можливість дистанційно контролювати тиск газу, температуру, спрацювання автоматики, фіксує несанкціоноване проникнення в приміщення газорегуляторного пункту», – наголошує Сергій Колесник. Сучасне іноземне обладнання на газорегуляторних та шафових пунктах допомагає уникати аварійних ситуацій.

Технічні роботи

Спеціалісти ПАТ «Житомиргаз» щоденно обстежують розподільчі газопроводи, перевіряють технічний стан та герметичність системи. 

«Технічні фахівці щомісяця здійснюють технічний огляд газорегуляторного пункту, перевіряють засміченість фільтрів вхідного і вихідного клапанів. Раз на рік проводять поточний ремонт», – розповідає старший майстер ПАТ «Житомиргаз» Сергій Козюченко.

Шафовий розподільчий пункт у селі Сінгури – один з майже двох з половиною тисяч газорегуляторних та шафових пунктів, які потребують постійного обстеження. У 2016 році повністю замінили застаріле обладнання двох шафових розподільчих пунктів у селі Сінгури.

Це сучасна техніка іноземного виробництва. На таких розподільчих пунктах тиск подачі газу зменшується до необхідного для споживачів побутового рівня. Справність розподільчих пунктів перевіряють 123 спеціалісти.

Кадрове питання

Окрім планового огляду мереж, цілодобово працює аварійна газова служба «104». Щодня служба надходить від 20 до 30 аварійних звернень. Через великий обсяг роботи та низькі зарплати на підприємстві не вдається знизити плинність кваліфікованих кадрів. Наприклад, зарплатня слюсаря, яку може запропонувати підприємство, на 40 % нижча від середньої по області. Через це за минулий рік звільнилось 235 працівників. Наразі у компанії 245 вакансій. 

Причина в тому, що тарифної виручки, яку має ПАТ «Житомиргаз», а це лише 11 % з одного реалізованого кубометра, не достатньо для підвищення зарплати робітникам, а значить не дозволяє здійснювати обслуговування газових мереж на достатньому рівні.

Про розподіл тарифу

В Україні відбувається реформування газового ринку. До липня 2015 року послуги з транспортування газу розподільними мережами та постачання надавав ПАТ «Житомиргаз». На сьогодні ці види діяльності розділені між двома компаніями. На порядку денному – відокремлення плати за транспортування газу.

Понад 87 % – це вартість самого газу і лише 13 %  – вартість послуг за обслуговування мереж та доставку газу. Аби споживачі розуміли, на що витрачаються їхні гроші, державний регулятор НКРЕКП ініціював розділення плати за газ на дві складові. Перша – вартість газу, і друга – вартість послуг за обслуговування газових мереж.

Коментар експерта

Станіслав Казда, міжнародний експерт газотранспортної галузі, з 2010 до 2013 року технічний директор чеської філії RWE вважає: для того, щоб не лише утримати газорозподільну систему України від краху, а й привести її в порядок, а згодом довести до європейського рівня безпеки та ефективності, необхідно щорічно інвестувати в неї близько 7 млрд грн. Але навіть при таких обсягах фінансування для модернізації потрібно чимало часу. Наприклад, реконструкція аварійних ділянок мереж триватиме не менше п’яти років.

Такі основні висновки системного аналізу стану українських газорозподільних мереж, проведеного протягом двох років із застосуванням європейських галузевих стандартів.

Зараз в Україні газопроводів, які вичерпали свій ресурс, близько 7 % . За українськими нормами цей показник не повинен перевищувати 3 %, а за європейськими стандартами складати не більше 1,5 %.

Джерело: