Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

До уваги клієнтів

06.08.2015 / 13:13

Правила користування газовими балонами в спеку

Газові балони належать до джерел підвищеної небезпеки. Тому споживачам, яким доводиться мати справу з балонами, необхідно бути уважними і дотримуватися правил безпеки при їх використанні.
Вартість скрапленого газу може зрости Вартість скрапленого газу може зрости

Чому заборонено наповнювати балон на автозаправках? 

На автозаправках відсутнє спеціальне технічне обладнання, призначене для цього процесу. Адже за правилами безпеки балон повинен заповнюватися на 85%, а 1/3 всього його об’єму  має залишатися незаповненим. На спеціальних станціях балони зважуються і обсяг заповнення контролюється. На автозаправках це зробити неможливо: якщо у автомобільних балонах є спеціальний контролюючий механізм, то у звичайних – такого механізму немає.

Тому одне з найважливіших правил: наповнення та обмін балонів повинен здійснюватися спеціалізованими підприємствами, які мають відповідний дозвіл Держгірпромнагляду або через мережу газонаповнювальних станцій чи спеціалізованих магазинів з продажу газу.  

Чому балон не повинен перегріватися?

За цим треба уважно стежити особливо в спекотну погоду. Під час нагрівання зріджений газ розширюється – тиск у балоні значно збільшується, що може призвести до його руйнування, витоку газу та утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші. Якщо ж балон ще й наповнений на автозаправці, де об’єм його наповнення не проконтрольований, при нагріванні повністю заповнений балон просто розривається. Як при високих температурах повітря, так і при низьких, вибухонебезпечними є також удари і падіння балона.

Що робити, якщо відчули витік газу з балону?

Маючи вдома газовий балон, потрібно періодично здійснювати перевірку його на міцність та опосвідчення на спеціалізованому підприємстві. Дата їх проведення вибивається клеймом зверху на балоні. Також необхідно оберігати балон від відкритого вогню і куріння поблизу. Якщо ж чути шиплячий звук, який свідчить про витік газу з балона, негайно викликати аварійну газову службу 104.

У Житомирській області скраплений газ для побутових потреб використовують 125,5 тисяч споживачів, з них 80% – це жителі негазифікованих природним газом сіл. Споживачів скрапленого газу Житомирщини обслуговує ДП «Пропан», контактний телефон 500-378.

Може трапитися так, що в місці витоку газу біля вентиля виник факел. Тоді слід віддалитися від нього на безпечну відстань, не ризикувати і дати можливість газу вигоряти до кінця. Якщо ж це відбулося в квартирі або на дачі, то спробуйте ліквідувати вогонь, накинувши на балон, що горить, мокру ковдру, пальто тощо, щоб обмежити доступ повітря. Коли горіння ліквідоване, балон, з якого витікає газ, треба видалити з приміщення в безпечне місце.

Основні правила розміщення індивідуальної газобалонної установки в приміщенні:

  • Установка балонів всередині житлових будинків (квартир) слід передбачати в тих же приміщеннях, де знаходяться газові прилади, в доступних для огляду місцях. Балон має бути розташований не ближче 0,5 м від газової плити, 1 м від нагрівальних приладів, 2 м від топки печі.
  • У приміщенні дозволяється встановлювати тільки один балон місткістю 50 літрів і не більше 2х 27 літрів.
  • Температура повітря в приміщенні, де встановлені балони із зрідженим газом, має бути не вище 45°С.
  • Установка газових балонів в кухнях, розташованих в цокольних поверхах, підвальних і горищних приміщеннях