Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

До уваги клієнтів

22.03.2019 / 12:11

Увага! Це наша безпека!

Балансоутримувачі багатоквартирних будинків Житомирської області та обласного центру повинні укласти угоди на технічне обслуговування
Увага! Це наша безпека! ФОТО: ПАТ "Житомиргаз"

У зв’язку із тим, що втратив чинність наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 р. № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення» та технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання на безоплатній основі ПАТ «Житомиргаз» не здійснюється, просимо балансоутримувачів звернути увагу на необхідність налагодження обслуговування газових будинкових мереж та укладення відповідних угод на такі роботи з ціллю безпечного і безперебійного газопостачання усім споживачам Житомира та Житомирської області. 

З 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі самостійно можуть обрати собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів та елементів системи газопостачання будинку. До 2019 року планово-технічне обслуговування (ПТО) здійснювалося газорозподільними компаніями.

ПАТ «Житомиргаз» в рамках забезпечення вимог законодавства направило усім балансоутримувачам листи з проектами на заключення угод на планово-технічне обслуговування згідно норм.

Станом на початок березня всього 31 балансоутримувач з 628 діючих уклав угоду на технічне обслуговування газових мереж, що є вкрай негативною тенденцією, так як мова йде про безпечну експлуатацію газових мереж та безпеку людей. ПАТ «Житомиргаз» вкрай стурбовано ситуацією, так як житловий фонд області на даний момент знаходиться фактично без послуг технічного обслуговування. До того ж налічується близько 159 тис замортизованих побутових газових приладів

Дане проблемне питання було винесено на обласну комісію комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №11 від 20.09.2018р.  та міську комісію №20 від 21.12.2018р. Результатом розгляду даного питання, що стосується безпеки людей на обласній комісії було прийнято рішення зобов’язати (на міській – рекомендувати) балансоутримувачів укласти угоди на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Пам'ятайте! Недотримання основних правил експлуатації систем газопостачання може мати непоправні катастрофічні наслідки для співвласників багатоквартирного будинку та їхнього спільного майна.