Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

До уваги клієнтів

04.06.2019 / 16:11

Загальнобудинкові лічильники газу в Житомирі встановлені законно

Верховний Суд визнав встановлення загальнобудинкових лічильників законним. Відповідна постанова винесена в серпні минулого року є остаточною і не підлягає оскарженню.
Загальнобудинкові лічильники газу в Житомирі встановлені законно ФОТО: ПАТ «Житомиргаз»

Останнім часом до АТ «Житомиргаз» почастішали звернення споживачів газу про проведення перерахунків показань отриманих за допомогою загальнобудинкових лічильників. Втім, Верховний Суд, ще в серпні минулого року підтвердив, що компанія здійснила встановлення загальнобудинкових приладів обліку на законних підставах. Дії АТ «Житомиргаз» були спрямовані виключно на забезпечення обліку природного газу за об'єктами споживання природного газу побутових споживачів та недопущення припинення розподілу природного газу останнім.

Суд також відзначив, що АТ «Житомиргаз» розпочало встановлення загальнобудинкових лічильників газу у багатоквартирних будинках міста Житомира з єдиним газовим приладом з метою комерційного (приладового) обліку природного газу з 2016 року. На той час редакція Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року № 3533-VI не містила вимогу до суб'єкта господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території, оснащувати споживачів природного газу - фізичних осіб індивідуальними лічильниками газу.

Встановлення загальнобудинкових лічильників здійснювалось на підставі рішень НКРЕКП. Регулятор затверджував навіть переліки будинків, які мали бути оснащені подібними приладами обліку. Тому загальнобудинкові лічильники є абсолютно законними, що і підтвердила постанова Верховного Суду.

Тому жителі 338  багатоквартирних будинків області отримують рахунки за газ на підставі показань загальнобудинкових лічильників на цілком законних підставах.