Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

До уваги клієнтів

12.06.2018 / 11:45

Житомирянам продовжать здійснювати нарахування згідно загальнобудинкових лічильників газу

Рішення Корольовського райсуду м. Житомира від 6 червня 2018 року не набрало законної сили і буде оскаржуватись в суді. Тому житомиряни продовжать отримувати рахунки на підставі показань будинкових лічильників.
Будинкові лічильники дозволять споживачам платити за фактично спожитий обсяг газу Будинкові лічильники дозволять споживачам платити за фактично спожитий обсяг газу ФОТО: ПАТ «Житомиргаз»

116 загальнобудинкових лічильників  газу встановлені в Житомирі на законних підставах згідно з переліком, затвердженим Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В 2016 – 2017 рр. ПАТ «Житомиргаз» встановив загальнобудинкові лічильники відповідно до рішення НКРЕКП. Регулятор затвердив навіть перелік багатоповерхівок з адресами. Тому всі лічильники встановлені та введені в експлуатацію на законних підставах. Загальнобудинкові лічильники забезпечують облік газу споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі.

Нагадаємо, що в березні Верховний Суд України визнав законними нарахування згідно показань загальнобудинкових лічильників і скасував рішення Апеляційного суду Житомирської області. 

Для довідки:

Оснащення загальнобудинковими лічильниками багатоповерхівок, де встановлені лише газові плити, або плита та колонка пов'язана з економічною доцільністю. За підрахунками НКРЕКП на момент встановлення саме таких приладів обліку, для встановлення у таких будинках індивідуальних приладів необхідно в рік додатково передбачити 2 млрд. гривень. А це призведе до 5-ти кратного збільшення тарифу на розподіл, який оплачують самі споживачі.

Джерело: