Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Новини

21.12.2015 / 10:48

Газовики Житомирщини безкоштовно обстежили газові прилади у 260 тис осель

Від початку року фахівці ПАТ «Житомиргаз» провели безкоштовне планово-технічне обслуговування газового обладнання у 260 тисячах осель області та виявили 1570 порушень.
Під час огляду газової плити слюсар служби ВБГО та ПТО виявив витік газу на підвідній трубці до газового пальника Під час огляду газової плити слюсар служби ВБГО та ПТО виявив витік газу на підвідній трубці до газового пальника ФОТО: 104.ua

За статистикою, основними причинами виявлених порушень  є те, що споживачі газу не дотримуються правил безпеки поводження з газом у побуті, втручаються в систему газопостачання та не стежать за станом димових і вентиляційних каналів.

«Власники самостійно переплановують кухні та встановлюють електричні витяжки у вентиляційних каналах. Увімкнені електричні витяжки порушують циркуляцію повітря у приміщенні, створюють зворотну тягу при роботі опалювальних та водонагрівальних димохідних газових приладів. Тому шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Це загрожує життю і здоров’ю тих, хто проживає у помешканні», – пояснює перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Житомиргаз» Сергій Колесник.

Квартири та будинки, в яких працюють лише газові плити, підлягають перевірці 1 раз на 3 роки. В помешканнях, де працює більше газових приладів (колонки, котли, печі та конвектори), перевірка повинна виконуватися щороку.

Фахівці газового господарства перевіряють технічний стан газових приладів, наявність тяги у димових та вентиляційних каналах, усувають витоки газу, очищують від залишків корозії та мастила запірні пристрої на газопроводах, очищують від сажі теплообмінні апарати.

Крім того, обов’язково проводять інструктаж споживачів з правил користування газовим обладнанням.

На сьогоднішній день на обслуговуванні ПАТ «Житомиргаз» знаходиться 358,1 тис газифікованих природним газом квартир та будинків, у яких розміщено: 676 тис газових плит, 177 тис проточних газових водонагрівачів, 560,6 тис опалювальних приладів (газові котли, конвектори та інше).

Джерело: