Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Новини

02.03.2020 / 13:44

Метрологічний семінар

З метою підвищення рівня кваліфікації працівників метрологічного напрямку АТ «Житомиргаз» було проведено семінар, де провідні фахівці нашого підприємства провели своєрідну конференцію між керівництвом та робітниками метрологічного напрямку.
Метрологічний семінар Метрологічний семінар ФОТО: АТ "Житомиргаз"

З метою підвищення рівня кваліфікації працівників метрологічного напрямку АТ «Житомиргаз» було проведено семінар, де провідні фахівці нашого підприємства провели своєрідну конференцію між керівництвом та робітниками метрологічного напрямку.

Начальник відділу обслуговування ВОГ Олексій Рибачок у своїй доповіді нагадав усім присутнім про типи та види засобів вимірювання техніки, що експлуатуються на підприємствах, принципи їх роботи та особливості експлуатації. Мету та порядок проведення перевірки (обстеження) побутових та промислових вузлів обліку газу на об’єктах господарювання. Про порядок проведення експертизи, особливості побутових лічильників газу, методи та шляхи втручання в роботу ЗВТ доповідав Начальник відділу лабораторних вимірів В’ячеслав Тарасов. Провідні інженери з контролю систем обліку газу нагадали працівникам Закони, Накази, та Постанови, якими керується Управління метрології. Також, особливу увагу приділили алгоритмам направлення ЗВТ на експертизу або позачергову повірку. Їх важливість та особливості порядку її проведення. Повірку ЗВТ проводять згідно з методиками, які містяться в нормативно-правових актах.
Працівники метрологічного напрямку усіх відділень мали змогу отримати вичерпні відповіді на будь-які питання пов’язані з метрологічною роботою на нашому підприємстві.

Що ж таке метрологія? Метрологія — це наука про вимірювання і їх застосування. Метрологія допомагає забезпечити якість товарів та послуг. Вимірювання важливі практично в усіх аспектах людської діяльності, оскільки вони використовуються скрізь, починаючи від контролю стану довкілля, закінчуючи постачанням і/або споживанням електричної та теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів і т. д. Метрологія також створює основу для чесної торгівлі як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. До того ж, вона допомагає більш ефективно використовувати енергію та зменшити споживання ресурсів.
Зауважимо, що метрологія сприяє чесній торгівлі через застосування узгоджених (гармонізованих) стандартів та міжнародних сертифікатів. До того ж, вона допомагає більш ефективно використовувати енергію та зменшити споживання ресурсів. Також метрологія сприяє промисловим інноваціям, інноваційним виробничим процесам та впровадженню нового обладнання, тому що, як відомо, виробити можна лише те, що можна виміряти.

Джерело: