Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Новини

08.10.2018 / 09:36

Профспілки вимагають справедливого тарифу через низькі зарплати

2 жовтня профспілкова організація працівників газорозподільних підприємств України провела мітинг перед будівлею НКРЕКП. В ньому взяли участь близько 500 чоловік з 30 газорозподільних підприємств з понад 20 областей України.
Працівники ПАТ "Житомиргаз" вийшли на вимушений страйк під стіни НКРЕКП Працівники ПАТ "Житомиргаз" вийшли на вимушений страйк під стіни НКРЕКП ФОТО: ПАТ "Житомиргаз"

Метою проведення заходу – привернути увагу НКРЕКП до тарифу на розподіл газу. Зараз тарифні надходження не можуть забезпечити оплату праці співробітників компаній на рівні середньої зарплати по промисловості.

Як повідомляв голова профспілки працівників газорозподільних підприємств Сергій Копанічук, середня заробітна плата по галузі складає близько 5 200 грн на місяць. В той час як середня зарплата на промислових підприємствах вже перевищує 9 000 грн. В результаті, за останні три роки з галузі пішли 20 тис працівників.

«Працівники газорозподільних підприємств щодня виконують свою роботу. Це доставка газу до домівки споживача. В окремих облгазах середня зарплата не дотягує навіть до 5 000 грн і тисячі співробітників досі отримують мінімальну зарплату», - зазначив Сергій Копанійчук. – В той же час, як премія для сорока співробітників НАК «Нафтогаз України» склала 1,2 млрд на 40 осіб».

У профспілці підкреслили, що не вимагають підвищення вартості газу, а тільки встановлення справедливого тарифу за його розподіл. На сьогодні в середньому по Україні він складає 51 коп за кубічний метр газу.

В НКРЕКП пояснюють зволікання тим, що відповідна постанова регулятора досі неопублікована у друкованому виданні уряду.

«Як тільки Тимчасова методика розрахунку тарифів на розподіл газу набуде чинності, наступного дня ми готові виносити і розглядати питання тарифів. Прогнозні розрахунки ми вже зробили, - зазначила Оксана Кривенко, голова НКРЕКП під час мітингу. - Іншим сферам, дійсно, ми підняли зарплати. Наступний крок, ми будемо продвигати, щоб підняти заробітну плату вам».

Тарифи на розподіл газу в Україні не переглядалися майже три роки. За цей період лише мінімальна зарплата в Україні зростала двічі. Представники профспілок заявили, що у випадку невиконання їх вимог, аналогічні акції будуть проводитись біля стін Адміністрації Президента та Кабінету міністрів.