Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Новини

12.07.2016 / 11:57

Серед 400 порушень «Житомиргаз» виявив лише 36 щодо роботи димвентканалів

«Житомиргаз» від початку року провів безкоштовне планово-технічне обслуговування газового обладнання у 113,2 тис оселях області. Газовики зафіксували під час перевірок 443 порушення правил безпеки систем газопостачання. Понад 80% з них – це втручання споживачів у систему газопостачання. В той же час кількість порушень, пов’язаних із роботою димвентканалів, зменшилася майже втричі у порівнянні з минулим півріччям.
У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік

Несправні або засмічені димоходи та вентканали загрожують здоров’ю і життю тим, хто проживає в будинку чи квартирі. Адже шкідливі продукти горіння накопичуються в приміщенні. Особливо небезпечний продукт неповного згорання газу – це чадний газ, або окис вуглецю. Він отруйний, утворюється через відсутність у повітрі необхідної для горіння кількості кисню і найчастіше скупчується у невеликих кухнях та інших приміщеннях малого об’єму.

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання за справністю димових і вентиляційних каналів (ДВК) мають стежити у багатоквартирних житлових будинках – керівники житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах та об’єднаннях співвласників будинків – голова, у приватних будинках – власники, у орендованому приміщенні – винаймач.

«Відповідно до законодавства перевірку і прочищення димвентканалів виконують лише спеціалізовані організації. Попереджаємо наших клієнтів про обов’язкові вимоги до таких виконавців – вони повинні отримати дозвіл Державної служби України з питань праці, а також мати спеціальне обладнання та відповідний персонал.  Звертаємо увагу, що «Житомиргаз» таких послуг не надає і жодного відношення до надання дозволів не має», – зауважує технічний директор «Житомиргазу» Сергій Колесник.

Крім перевірки, фахівці спеціалізованого підприємства за необхідності прочищають ДВК або ремонтують, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. Надання таких послуг платне, а їхню вартість визначає організація, яка їх надає. Результати перевірки оформляються відповідним документом – актом.

Один із його примірників, відповідно до вимог законодавства, організації, які здійснюють перевірку і прочищення ДВК, надають «Житомиргазу». Якщо акт перевірки не наданий підприємству чи має негативний висновок, «Житомиргаз» може ініціювати відключення споживача від газопостачання. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та небезпекою отруєння мешканців будинку.

Зі свого боку компанія «Житомиргаз» під час планово-технічного обслуговування та інших робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання перевіряє наявність тяги у димових та вентиляційних каналах. Планово-технічне обслуговування, на відміну від процедури перевірки та прочистки ДВК, безкоштовне – його вартість включена у тариф за газ.

Як часто необхідно обстежувати димові та вентиляційні канали

Димоходи опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, перевіряються один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).

Димоходи опалювально-варильних печей потребують перевірки не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону. Димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит, залежно від матеріалу, повинні перевірятися не рідше ніж один раз на 6 місяців чи на рік.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

В зимовий період, не рідше одного разу на місяць, домовласник приватного будинку повинен проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.

Джерело: