Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Пресрелізи

19.02.2020 / 10:48

Чому споживач має платити за доставку газу, якщо у попередній рік газ не використовувався?

Рахунки з платою за доставку газу отримують всі клієнти АТ «Житомиргаз», яким надано технічну можливість в будь-який час використовувати газ для своїх потреб.
Чому споживач має платити за доставку газу, якщо у попередній рік газ не використовувався? ФОТО: ПАТ «Житомиргаз»

Незалежно від того, користується клієнт газом чи ні — Оператор газорозподільної мережі несе витрати на підтримку можливості клієнтів у будь-який час використовувати блакитне паливо. Тому рахунки з платою за доставку газу формують незалежно від поточних обсягів його споживання: при нульовому споживанні газу плату розраховують, виходячи з планових обсягів споживання, як це передбачено Кодексом ГРМ. Це стосується і нових клієнтів, які раніше не користувалися газом взагалі.

Зауважимо, що 11 лютого 2020 року Держрегулятор схвалив проект рішення, яке передбачає зниження оплати для цих категорій споживачів. Для них плата за доставку буде мінімальною.

Домогосподарство з газовою плитою у Житомирі сплачуватиме близько 5 грн на місяць.
Мінімальний платіж для власників квартир, де встановлені плита та газова колонка, складатиме близько 11 грн на місяць.

Для власників будинків з автономним опаленням мінімальна квитанція розрахована, виходячи з мінімального міжсезонного споживання. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку. Господарі таких будинків у Житомирі сплачуватимуть трохи більше 28 грн на місяць.

Остаточне рішення має бути прийняте Регулятором на початку березня, коли споживачі і отримають відкориговані квитанції з мінімальною вартістю доставки газу.

Джерело: