Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Пресрелізи

20.09.2018 / 13:11

Куди йдуть гроші за газ?

Частка «Житомиргазу» з ціни для населення 6,9579 грн. за кубометр газу становить 63 копійки
Структура ціни на газ для населення 6,9579 грн. за 1 куб. Структура ціни на газ для населення 6,9579 грн. за 1 куб. ФОТО: ПАТ "Житомиргаз"

З 1 квітня 2017 року для побутових споживачів Житомира і області діє єдина ціна на природний газ – 6,9579 грн. за кубометр газу. Частка «Житомиргазу» за послуги з доставки газу кінцевим споживачам розподільними мережами становить 63 коп. Решта суми перераховується на оплату вартості природного газу як товару, податкових зобов’язань перед державним бюджетом, послуг транспортування магістральними трубопроводами та  послуг постачання природного газу.

Складна економічна ситуація спонукає громадян використовувати всі способи заощадження власного бюджету, аби уникнути боргів за комунальні послуги, в тому числі й газопостачання. Більшість житомирян та жителів області після різкого підвищення ціни на газ звернулося до органу соціального захисту населення за оформленням субсидії. Деякі сім’ї знайшли інший вихід – встановили лічильник газу.  Хоча вони продовжують нарікати на великі суми в їхніх рахунках за послуги з газопостачання та задавати питання, куди йдуть сплачені кошти.

Відповідь на це питання проста – сплачені за газ кошти надходять на рахунок зі спеціальним режимом використання в Житомирському обласному управлінні АТ «Ощадбанк». Надалі банк самостійно здійснює розподіл цих коштів між учасниками доставки газу до споживача. Алгоритм розподілу визначений державою, а саме Національною комісією з питань енергетики та комунальних послуг.

Отже, алгоритм розподілу сплачених споживачами 6,9579 грн. за 1 куб. м газу такий:

  • власник газу НАК «Нафтогаз України» отримує 4,94 грн
  • до державного бюджету (податок на додану вартість) перераховується  1,16 грн.
  • ПАТ «Укртрансгаз» (за послуги з транспортування газу магістральними газопроводами) отримують 10 коп.
  • ТОВ «Житомиргаз Збут» за послуги постачання природного газу отримує 12коп.
  • ПАТ «Житомиргаз» за послуги з транспортування газу розподільними мережами отримує 63 коп.

Отримані з тарифів кошти є основним джерелом для обслуговування газових мереж, встановлення безкоштовних лічильників, оплати роботи працівників підприємства та інших витрат.

На сьогодні незначного відсотка коштів, який отримує ПАТ «Житомиргаз» за алгоритмом державного регулятора, недостатньо для виконання в повному обсязі робіт з модернізації газотранспортної системи. Хоча через тривалий термін служби якнайшвидшого оновлення потребують 501,7 км газопроводів області. Крім того, компанія не має можливості підняти заробітну плату своїм працівникам, яка лишається нижчою на 50 %, ніж середня заробітна плата по галузі в Україні.

Загалом за рік  населення Житомирської області сплатить за газ 670,5 млн. гривень. Найбільший відсоток, 71% зазначених коштів, отримає НАК «Нафтогаз України», 1% ПАТ «Укртрансгаз», 17% отримає державний бюджет, 2% ТОВ «Житомиргаз Збут», 9% надійде на рахунок ПАТ «Житомиргаз».