Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Пресрелізи

16.01.2015 / 09:40

ПАТ «Житомиргаз» нагадує правила безпеки при користуванні газовим опаленням

У зимовий період господарі квартир і будинків у будь-який спосіб намагаються зберегти тепло в помешканні. При цьому ігнорують правила безпеки при користуванні газовими приладами. Так, уже з початку року внаслідок отруєння чадним газом в Україні загинуло шість осіб (дані Держгірпромнагляду).

Через порушення правил користування опалювальною піччю 12 січня у селі Слобода Романівська Новоград-Волинського району чадним газом отруїлися чоловік і дружина віком 61 та 66 років. Ймовірною причиною став так званий шибер (засувка) над піччю. Закриваючи ним димохід, господарі намагаються зберегти у будинку тепло. Проте це робити заборонено Правилами безпеки систем газопостачання, оскільки  при закритому димоході продукти згорання не виходять назовні, а накопичуються в приміщенні й можуть спричинити отруєння.

Крім того, з початку року рятувальники ДСНСУ в Житомирській області загасили кілька пожеж, причиною яких стало сушіння речей на опалювальних котлах і печах. Зокрема, 5 січня господарка однієї з квартир одноповерхового житлового будинку Житомира поклала на поверхню газового котла сушитися ганчірки та взуття, а сама займалася домашніми справами. Внаслідок чого сталося займання. Господарка та її 50-річна донька отримали опіки. Крім того, вогонь знищив коридор квартири, перекриття на площі близько трьох квадратних метрів та частково домашнє майно. На щастя, вогнеборцям вдалося врятувати інші квартири будинку.

«Аби не стати жертвою власного недбальства, необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки. По-перше, користуватися лише справним опалювальним приладом. Якщо це котел, необхідно перевірити і справність газової автоматики. По-друге, постійно наглядати за працюючими газовими приладами і не доручати нагляд за ними дітям. По-третє, у жодному разі не залишати поряд з опалювальним котлом чи піччю одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали. По-четверте, вчасно перевіряти димоходи і вентканали на справність і обов’язково стежити за наявністю тяги в димоході», – зауважив перший заступник голови правління – головний інженер Сергій Колесник.

При виявленні в приміщенні запаху газу потрібно негайно вимкнути газові прилади, відкрити вікна, залишити приміщення та зателефонувати 104.

Джерело: