Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Пресрелізи

03.10.2018 / 11:21

Платформа добового балансування, розроблена Укртрансгазом, є вразливою до втручань та махінацій

На інформаційній платформі для добового балансування, яку розробив Укртрансгаз, не передбачена система захисту інформації за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Вона ставить під загрозу захист персональних даних споживачів України, вразлива до махінацій і зловживань з обсягами газу і не може забезпечити повноту, коректність та достовірність обліку, спожитого на ринку газу.

З початку жовтня має розпочати свою роботу система добового балансування. Проте інформаційна платформа «Укртрансгазу» досі не отримала правовий статус і не сертифікована за європейськими стандартами.

«Через недосконалість інформаційної платформи «Укртрансгаз» вже відтерміновував запуск механізму з 1 серпня на 1 жовтня, проте й на часі система має багато недоліків. До того ж, повноцінний запуск з неточностями відображення інформації по споживачам в опалювальний період просто неможливий, бо може призвести до низок відключень споживачів у зимовий період від газопостачання», - говорить комерційний директор ПАТ «Житомиргаз» Лариса Продоус.

У тестовому режимі фахівці ПАТ «Житомиргаз» ознайомились з роботою інформаційної платформи добового балансування ще у червні поточного року. Після чого компанія направила до НКРЕКП та оператора ГТС свої зауваженнями щодо роботи програмного продукту.

Укртрансгаз вже отримував під електронний цифровий підпис базу EIC-кодів всіх споживачів природного газу Житомирської області. Проте, за даними диспетчерів «Житомиргазу»  відображення інформації по  366 тис. клієнтів на платформі Укртрансгазу є доволі некоректним: відбулося задвоєння EIC-кодів, не відображаються, щонайменше, тисяча клієнтів – юридичних осіб, трапляється інформація про споживачів з інших регіонів.

ПАТ «Житомиргаз» вже має досвід запуску програми добового балансування для операторів ГРМ. Для повноцінного налаштування програмного продукту необхідний тривалий тестовий період. Згідно Кодексу ГТС він має тривати три місяці. Тому важливо, щоб платформа Укртрансгазу працювала коректно, а газорозподільні та постачальні компанії мали доступ до повної інформації.

 

Довідка. Довідка. Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» здійснює розподіл природного газу на території Житомирської області. Річний обсяг транспортування становить до 600 мільйонів кубометрів газу. Клієнтами компанії є понад 360 тисяч домоволодінь Житомирської області – 11 міст, 36 селища міського типу та 583 села.