Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Пресрелізи

15.07.2018 / 15:34

«Укртрансгаз» штучно створив мільйонні борги «Житомиргазу»

Оператор ГТС штучно збільшив заборгованість за природний газ для виробничо-технологічних потреб. «Укртрансгаз» неправомірно застосував до компанії коефіцієнт компенсації обчислення обсягів відібраного ресурсу. Сума сумнівно нарахованого боргу становить 129 млн грн.

Компанія «Укртрансгаз» неправомірно здійснила нарахування з застосуванням коефіцієнту 1,2 замість 1. Це пряме порушення умов договору на транспортування газу, укладеного між Оператором ГТС та ПАТ «Житомиргаз». Відповідно до його умов, до небалансу, що виник у межах 5% від обсягу газу, відібраного з газотранспортної системи не повинен застосовуватися такий коефіцієнт. 

Наприклад, в січні 2017 року до ГРС ПАТ «Житомиргаз» надійшло 119 млн куб. м природного газу. Фактичний обсяг ВТВ становить 5,8 млн куб. м, що складає 4,9% від обсягу газу, відібраного з газотранспортної системи. Однак, «Укртрансгаз» неправомірно застосував коефіцієнт для обчислення обсягів компенсації. 

ПАТ «Житомиргаз»  вважає правомірним застосування коефіцієнту 1,2 тільки в тому випадку, якщо обсяг небалансу є більшим ніж 5% від загального об’єму природного газу, який надійшов до газорозподільної системи. Тому безпідставні односторонні дії оператора ГТС будуть оспорюватись в суді. 

14 червня 2018 НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Житомиргаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.