Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Пресрелізи

05.12.2018 / 11:10

Власники житла обиратимуть підрядників з обслуговування газових приладів

З 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі або орендарі житла самостійно обиратимуть собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів. Дотепер планово-технічне обслуговування (ПТО) здійснювалося газорозподільними компаніями. З наступного року ця послуга стане ринковою.

До липня теперішнього року планово-технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж та побутових газових приладів було виключно зоною відповідальності газорозподільних підприємств.

З початку наступного року вона стане ринковою. Це значить, що власник, балансоутримувач або орендар отримають можливість самостійно обирати компанію, яка буде здійснювати обслуговування елементів системи газопостачання будинку. Право на проведення таких робіт має будь-яка компанія, що має дозвіл Державної служби України з питань праці.

«На часі  гостро стоїть питання щодо амортизації газових побутових приладів,  експлуатація яких  перейшла межу  20-ть і більше років.  Частка таких  вже небезпечних газових побутових приладів складає четверту частину від усієї кількості в побутових газових приладів м. Житомир», - розповідає технічний директор ПАТ «Житомиргаз» Сергій Колесник.

З наступного року власники, балансоутримувачі або орендарі житла мають подбати про укладання договорів з технічного обслуговування газових приладів з обраним підрядником.

Разом з тим, ПАТ «Житомиргаз», як  оператор ГРМ, залишається відповідальним за надійну та безпечну експлуатацію розподільних газових мереж до межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. На компанію покладено обов’язок проводити обстеження та ремонти об’єктів газорозподільної системи в межах своєї відповідальності.

Також за оператором ГРМ залишається право обмеження газопостачання на об’єкт у разі не забезпечення власником будинку технічного обслуговування газових приладів, тобто – у разі відсутності у нього відповідного договору.