Контакт-центр (0412) 558-004
 
Контакт-центр (0412) 558-004

Соціальні проекти

12.04.2017 / 13:08

Служба «104» нагадує дітям правила безпеки з користування газом у побуті

Аварійна газова служба «104» разом із надзвичайниками та медиками у сімейному центрі міста Житомира провели освітню акцію «Під прицілом безпеки».

У інтерактивних ігрових та художніх конкурсах юні учасники разом із батьками засвоювали правила безпечного поводження із газом та вогнем. Вчилися надавати невідкладну медичну допомогу при отруєннях чадним газом, опіках, травмах. Акцію з безпеки ініціювало управління Державноїх служби України з надзвичайних ситуацій. У заході взяли участь працівники організації «Товариство Червоного Хреста України» та представники оперативно-рятувальної служби «101».

Нагадаємо, при перших ознаках витоку газу необхідно зателефонувати «104» з мобільного чи зі стаціонарного телефону, який знаходиться поза зоною можливого витоку газу. Дотримуватися порад інструкцій оператора аварійної служби.

Вмикаючи газовий прилад необхідно відчинити кватирку чи встановити вікно на провітрювання, перевірити наявність тяги. Cмужку паперу піднести до вентиляційної решітки. Якщо папір притягнеться до неї – тяга є, якщо ні – тяги немає.

104
телефон аварійної газової служби

Користуватися відкритим вогнем для перевірки тяги у вентиляційному каналі не можна, оскільки там можуть накопичуватися легкозаймисті речовини. Користуватся газовими приладами за відсутності тяги небезпечно для життя і здоров’я. Оскільки продукти згоряння, в тому числі чадний газ, не виводяться у вентиляційний канал, а накопичуються в приміщенні. Концентрації 0,05% чадного газу в повітрі може призвести до отруєння організму і навіть смерті. 

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі киснюЧадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гине, як від задухи.

Симтоми отруєння чадним газом: головний біль, запаморочення, сльозотеча, сухий кашель, біль у грудині, блювота, почервоніння шкіри, прискорене серцебиття, сонливість, а також параліч, втрата свідомості, судоми, порушення дихання, розширення зіниць, посиніння слизових оболонок, посиніння обличчя.

Щоб допомогти постраждалому при отруєнні чадним газом необхідно винести його на свіже повітря, подзвонити «103», викликати швидку допомогу, послабити одяг – полегшити дихання, піднести до носа тампон, змочений у нашатирному спирті, напоїти міцною кавою чи чаєм.

Джерело: